Iluzjonista Tomasz Jusza

Tworzę magiczne wspomnienia

Cieszę się, że tu jesteś! Być może widziałaś/eś już mój pokaz iluzji. Możliwe też, że widzisz mnie po raz pierwszy. A może ta strona wyskoczyła w Google na hasło „najtańszy na rynku iluzjonista, który nie wyciąga królików z kapelusza i wymyka się stereotypom, bawiąc ludzi w nowoczesny, kulturalny i pełen humoru sposób”. Tak czy inaczej – witaj!

Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję spotkać się na żywo!

Zobacz jak wyglądają moje pokazy iluzji
KLIKNIJ TUTAJ

Chcesz poznać sekret iluzjonisty?

To było dawno, bodajże w 2002 roku. Moja pasja do iluzji drzemała gdzieś głęboko, rozbudzana jedynie od czasu do czasu cudem znalezioną książką w lokalnej bibliotece. Taką, w której były opisy prostych trików i technik. Nie było wtedy YouTube’a, a Internet dopiero się rozkręcał. Dostęp do profesjonalnej wiedzy miałem więc bardzo ograniczony i, pisząc wprost, błądziłem po omacku. Każdy obejrzany w TV występ Davida Copperfielda na nowo rozpalał młodzieńcze marzenia o byciu iluzjonistą, które potem bardzo szybko gasiła szara rzeczywistość.

Pamiętam, że tego lata w moje ręce trafiła profesjonalna książka dotycząca iluzji karcianej. Opisane w niej techniki wydawały mi się niemożliwe do wykonania. Obrazki prezentowały dziwaczne układy dłoni, które miały pozwolić na prezentację konkretnych trików iluzjonistycznych. Nie byłem w stanie w żaden sposób ich odtworzyć, zacząłem więc uważać, że w książce są błędy i niepoprawne ilustracje. I tkwiłbym w tym przekonaniu do dziś, gdyby nie zupełny przypadek.

W mojej dzielnicy odbywał się osiedlowy festyn. Jedną z atrakcji był pokaz iluzji. Nie muszę chyba pisać, że stałem w pierwszym rzędzie pod sceną. Iluzjonista rozpoczął swój występ od manipulacji karcianych, czyli kategorii trików, w których karty pojawiają się i mnożą w dłoniach, znikają, zmieniają swoje kształty i kolory. Manipulacja jest królową sztuki iluzji, tak jak lekkoatletyka w sporcie.

Już w pierwszych sekundach tego show iluzjonista zaprezentował dokładnie te same ruchy, które wydawały mi się niemożliwe do wykonania i które postrzegałem jako błędy w książce. Okazało się jednak, że nie tylko można je wykonać, ale odpowiednio pokazane wyglądają magicznie i zaskakująco. To był ten moment, w którym naprawdę uwierzyłem w magię!

Do dziś pamiętam energię, która we mnie wstąpiła po tym pokazie iluzji. Cały wieczór i noc spędziłem na kolejnych próbach tych „jednak-możliwych-do-wykonania” trików. I w końcu, około 4 nad ranem, udało się. Pierwszy raz i niezdarnie, ale jednak. Było to bardzo dalekie od ideału, ale wreszcie coś zaskoczyło. Karty zaczęły się pojawiać w moich dłoniach, w końcu poczułem sens i subtelności technik iluzjonistycznych, które jeszcze dzień wcześniej uważałem za błąd w książce. A potem – poszło już z górki 🙂

Mój sekret to nie specjalne rekwizyty czy sprawne palce. Tak naprawdę to pasja – wytrwałość, która zamieniła tysiące godzin spędzonych przed lustrem, przed kamerą i przed rodziną, którą zamęczałem kolejnym nowym pomysłem, w zawodowstwo i profesjonalizm. To właśnie pasja leży u podstaw każdego zdumienia, zachwytu czy uśmiechu, który wyczarowuję na twarzy widza jako iluzjonista.
Znasz już zatem mój sekret. Ale wiesz co – i tak Cię zaskoczę…

Pasja

To ona napędza mnie do działania i stale motywuje. Rzeczy, które powstają z pasji, są najbardziej wyjątkowe i oryginalne.

Humor

Nie brakuje go w moich pokazach, rozmowach z widzami i w życiu codziennym. Zawsze kulturalny i na poziomie.

Rozwój

Inspiruję się najlepszymi z branży, dużo się uczę, szkolę też innych. Słucham autorytetów, by kiedyś stać się jednym z nich.

Pomysłowość

Myślę kreatywnie, zmieniam style, twistuję koncepty. Wdrażam autorskie pomysły, idę własną artystyczną drogą.

Jeszcze trochę o mnie

"Prawdziwy sekret iluzji kryje się w jej wykonaniu."

David Copperfield

Jestem przedstawicielem nowego pokolenia iluzjonistów. W występach łączę unikalny styl z nowoczesnym spojrzeniem na dostarczanie najwyższej jakości rozrywki.

Moje pokazy iluzji doceniły zarówno światowe marki i największe polskie firmy, takie jak Google Polska, Ergo Hestia, ING i PZU, jak również dziesiątki instytucji kultury i agencji artystycznych, setki hoteli, restauracji i osób prywatnych. Swoje doświadczenie i dużą wiedzę z zakresu iluzji z powodzeniem wykorzystuję też w projektach specjalnych. Byłem konsultantem efektów iluzjonistycznych w spektaklach „Arabella” oraz „Kim jest Pan Schmitt”, wystawianych na deskach Teatru Wybrzeże, a także w musicalu „Trudne pytania”. Konsultowałem też fragmenty przekładu i treści książki o sztukach iluzjonistycznych dla wydawnictwa PWN.
W 2016 roku zaprezentowałem w programie Mam Talent, prawdopodobnie jako pierwszy na świecie, niezwykłą iluzję z piaskiem i wodą, czym zyskałem bardzo pozytywne oceny jury i publiczności. Gościłem również w programie Dzień Dobry TVN, w audycji Programu Czwartego Polskiego Radia i w reportażu Telewizji Polskiej.

Prywatnie jestem magistrem inżynierem telekomunikacji. Moje techniczne wykształcenie i dusza artysty stanowią jedyny w swoim rodzaju kolaż precyzji i artyzmu. To połączenie, wsparte profesjonalizmem i stałym dążeniem do doskonałości, tworzy moją charyzmatyczną osobowość i styl, jakiego nie znajdziesz nigdzie indziej.

Nie przesadzam trochę? 😉

Magia w liczbach

17 lat doświadczenia scenicznego, zdobywanego na występach w Polsce i za granicą. A dwa razy nawet w Radomiu!

ponad 1000+ zrealizowanych pokazów iluzji. Ich liczba wciąż rośnie, a wraz z nią jakość moich usług oraz ilość kilometrów na liczniku.

około 89765 krzeseł, z których widzowie spadli podczas moich występów na eventach firmowych. Oczywiście z wrażenia...

co najmniej 7000 podpisanych kart do gry, wybranych z talii przez widzów. Każda z nich stała się niezapomnianą pamiątką z pokazu.

Co mówią o mnie ludzie

Od momentu ofertowania, rozmowy telefonicznej, maili, aż do spotkania i występu - pełna profeska! A ponadto indywidualne podejście i umiejętność zaskakiwania klientów. Takie biznesy to czysta przyjemność, a sam występ uważam na najwyższym poziomie i naprawdę polecam Pana Tomasza 🙂 Nawet mogę powiedzieć, że miejscami Pan Tomasz skradł nam gości na spory kawał czasu 🙂 POLECAM 🙂

Kamil Kopic (firma Maxflix)

Kilkukrotnie współpracowaliśmy z Tomkiem podczas eventów. za każdym razem profesjonalne podejście, dobra atmosfera współpracy i zawsze duże zaangażowanie w wykonywaną pracę. Goście eventów zadowoleni i zdziwieni, że można do iluzji podejść w tak niebanalny sposób :-) Gorąco polecam!

Beata Nitka (Moto Profil Sp. z o.o.)

To MAGIA SAMA W SOBIE! Sztuczki były tak dopracowane, że do tej pory nie jestem w stanie zrozumieć jak to się wszystko zadziało 🤭 Goście zachwyceni również tak samo jak my. Praca i serce, którą Tomasz wkłada w iluzje czuć na scenie, a pewność siebie bije z oczu. Dziękuję Tomaszu, że mogliśmy wspólnie razem z Tobą stworzyć ten dla nas ważny dzień, który stał się dzięki Tobie idealny ❤️ Wspomnienia zostaną z nami na całe życie😊 Gorąco pozdrawiamy Patrycja i Jacek Kin

Patrycja i Jacek (para młoda)

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Panu Tomaszowi za kolejną już współpracę. Ten wspaniały Iluzjonista - Mistrz w swoim zawodzie!!! uświetnił nasze spotkanie z okazji 20-lecia Spółki EKO DOLINA. Goście byli zachwyceni!!! Pan Tomasz jest po prostu Mistrzem!!!! Mistrzem iluzji i Mistrzem sceny!!!! Potrafi zaciekawić, oszołomić i rozbawić każdego!!! Polecamy!!!!

Agnieszka Klebba (Eko Dolina Sp. z o.o.)

Magiczny Człowiek! 🪄 Nie tylko perfekcjonista w swoim fachu, ale też bardzo pogodny, pełen niesamowitej energii. Uświetnił nasze wesele swoimi sztuczkami, których do dziś nie jestem w stanie zrozumieć 🤯 Pokaz na najwyższym poziomie!🥇 Goście zachwyceni, a my jeszcze bardziej. Była to dla nas niezapomniana niespodzianka! Dziekujemy Tomku!

Klaudia Borkowska (wesele)

Świetny, zawsze profesjonalny, a jednocześnie przesympatyczny i zabawny. Genialnie sprawdza się zarówno jako nietuzinkowy gość na spotkaniach biznesowych, czy targach, a także na spotkaniach dla dzieci. Zdecydowanie polecam!

Joanna Kamińska (portal trojmiasto.pl)

Zapraszam do kontaktu