Strona główna / Realizacje / Akademickie Targi Pracy

Słodkie czekoladki z logo portalu trojmiasto.pl - Akademickie Targi Pracy

Data: 23.08.2023, 15:04
Udostępnij:

We współpracy z jednym z największych portali regionalnych w Polsce – witryną trojmiasto.pl – wziąłem udział w Akademickich Targach Pracy. Odbywały się w kampusie Uniwersytetu Gdańskiego i były skierowane do studentów wszystkich trójmiejskich uczelni. Na targach wystawiali się pracodawcy z Pomorza, zapraszając do współpracy przyszłych absolwentów. Portal trojmiasto.pl był patronem medialnym wydarzenia, a także jednym z wystawców. Zaprosił mnie do aktywnej promocji swojego stanowiska poprzez iluzję kontaktową z wykorzystaniem lokowania ich logo i marki. W dłoniach widzów miały się magicznie pojawiać czekoladki z nadrukiem, przygotowane specjalnie na tę okazję.

Cześć, szukacie tu pracy? Pokażę Wam moją!

Takim wstępem rozpoczynałem rozmowę z każdą napotkaną grupką studentów. Moim zadaniem na Akademickich Targach Pracy była mikroiluzja wśród widzów. Czyli niezwykle mocna forma pokazu, w której iluzjonista prezentuje swoje niezwykłe umiejętności wprost w dłoniach widzów. Działa niezwykle mocno na wyobraźnię, ponieważ widzowie mają bezpośredni wpływ na wszystko, co dzieje się pod ich nosami.

Celem prezentowanej przeze mnie iluzji kontaktowej była promocja obecności portalu trojmiasto.pl na tych Targach jako jeden z wystawców. Firma zatrudnia kilkadziesiąt osób i prowadzi jeden z najlepszych i najbardziej rozbudowanych serwisów informacyjno-kulturalnych w Polsce. Co więcej, na poczet mojej pracy przygotowane zostały okolicznościowe czekoladki, oczywiście obrandowane logiem serwisu. Na finał każdego podejścia do kolejnej grupki studentów miałem „pojawiać” (taki nasz branżowy żargon) słodkie upominki w dłoniach, kieszeniach i rękawach widzów. Czyli prostu sprawiać, by w typowo iluzjonistyczny sposób pojawiały się niespodziewanie i trafiały do rąk moich widzów.

Na finał mojej obecności na tym wydarzeniu zaprezentowałem studentom pokaz w stylu stand up. Odbył się na stanowisku mojego klienta, na tle firmowej ścianki. Mimo, że targi nie są wydarzeniem sprzyjającym takim występom, udało się zebrać naprawdę sporą grupę widzów, więc wszyscy fajnie bawiliśmy się iluzją i żartem.

Moje pokazy iluzji kontaktowej umożliwiły zrealizowanie portalowi trojmiasto.pl następujące cele:

  • Wyróżnić się spośród innych wystawców – żadna inna firma nie miała tego typu atrakcji dla uczestników
  • Zaprosić każdą „oczarowaną” grupkę studentów do swojego stanowiska
  • Zostawić studentom słodki, obrandowany logiem upominek, który dodatkowo wzmacniał obecność portalu na targach
  • Zgromadzić przy swoim stanowisku sporą grupę potencjalnych zainteresowanych

Oto film z tego wydarzenia:

Iluzjonista Tomasz Jusza – Akademickie Targi Pracy

W swojej karierze kilkakrotnie współpracowałem z portalem trojmiasto.pl. Nawiązaliśmy więc fajną, biznesową relację, opartą o wzajemne zadowolenie ze współpracy. Swego czasu zostałem również zaproszony na wywiad do redakcji, więc zdecydowanie się polubiliśmy 🙂

Zapraszam do kontaktu

Iluzjonista Tomasz Jusza