Strona główna / Realizacje / Jak wyczarowałem Miss Polonia

Jak wyczarowałem Miss Polonia - personalizowana realizacja dla marki Skeyndor

Data: 28.08.2023, 15:04
Udostępnij:

Specjalnie dla marki kosmetycznej Skeyndor przygotowałem personalizowaną realizację, w ramach której prezentowałem dedykowane efekty iluzji z wykorzystaniem firmowych produktów. A na wielki finał na scenie, w widowiskowy sposób, pojawiła się ambasadorka marki, Pani Natalia Gryglewska, Miss Polonia 2020. Było to kompletne zaskoczenie dla uczestników spotkania i niezwykle mocny akcent podczas ich 3-dniowego wyjazdu biznesowo-integracyjnego. Mój pokaz był wstępem do wieczornego bankietu i w wyjątkowy sposób wprowadził gości w doskonały nastrój na resztę spotkania.

Przygotowania, czyli czego musiałem się nauczyć

Na przygotowanie się do tego pokazu, który odbył się w październiku 2021 roku, miałem niewiele czasu, bo około 4 tygodnie. To niby cały miesiąc, ale po pierwsze był przeplatany innymi pokazami iluzji, a po drugie dedykowane realizacje wymagają więcej czasu. W trakcie przygotowań musiałem dokładnie poznać produkty, które miały zostać użyte w występie. Musiałem poznać ich gabaryty i to jak „pracują w dłoniach”. Dodatkowo uczyłem się ich nazw, działania i zastosowania. A nie było to proste w przypadku kremów rozświetlająco – liftingujących z ekstraktem z jakiejś uroczej rośliny, której nazwy już nie pamiętam 😉 Wszystko po to, by przygotować odpowiednią narrację do występu i we właściwy sposób, wspierający markę klienta, je zaprezentować. Wymyśliłem też konkretne techniki i sposoby na niezwykłe pojawienie ich podczas występu na scenie.

Równocześnie opracowywałem koncepcję wyczarowania gwiazdy, czyli Miss Polonia, Pani Natalii Gryglewskiej. Trik iluzjonistyczny z udziałem VIPa wiąże się z kilkoma aspektami:

  • Przede wszystkim musi uwzględniać komfort i możliwości tej osoby – nie mogę oczekiwać sprawności i wygimnastykowania jak u zawodowej asystentki.
  • Po drugie – strój. To zwykle wieczorowa kreacja, a w przypadku Miss Polonia to dodatkowo korona, szarfa i wysokie szpilki. To piękne elementy wizerunku, ale bardzo utrudniające wykonanie choćby dużego kroku czy pokonanie szybko jakiegoś dystansu.
  • I w końcu – czas na wspólny trening. Jeśli ja każdy nowy trik trenuję długie miesiące, to jak to się ma do sytuacji, w której na trening z gwiazdą mam jakieś 15-20 minut na godzinę przez występem?

Wszystkie te kwestie sprawiają, że nie ma miejsca na błąd. Po przyjeździe na zlecenie nie ma już możliwości przebudować rekwizytu czy dostosować go do stroju lub umiejętności VIPa. Musiałem więc z góry przewidzieć wszystkie okoliczności i możliwe przeszkody.

Na szczęście takie sytuacje bardzo mobilizują wszystkich zaangażowanych w tego typu realizację. Pomocne były zarówno osoby po stronie klienta, agencja eventowa Spider Games jako organizator, jak również Pani Natalia. Okazała się bardzo otwartą na współpracę osobą i całość wyszła naprawdę znakomicie. Po niezwykłym pojawieniu się na scenie Miss Polonia przejęła stery i wraz z osobami prowadzącymi wprowadziła uczestników spotkania w świat marki Skeyndor.

Czy pokaz iluzjonisty może wzmocnić marketing firmy?

Oczywiście, że tak. Triki iluzjonistyczne to wręcz wymarzone narzędzie do unikalnego zaprezentowania nowych produktów lub usług. Ideą działań marketingowych jest przecież budowanie pozytywnego wizerunku, który zostanie zapamiętany i będzie budził jak najlepsze skojarzenia. Dlatego właśnie sytuacja, w których produkty firmowe są przedmiotem pokazu iluzji, tak bardzo zapadają w pamięć. Zwykłe wyjęcie pudełka kremu i pokazanie go publiczności nie robi wrażenia, ale jeśli ten sam produkt pojawi się w błysku ognia lub w mgnieniu oka „wyskoczy” z ekranu tabletu – wtedy pamięta się to przez lata.

Zalety zaproszenia iluzjonisty do wsparcia marketingu firmy to:

  • zaprezentowanie firmowych produktów i usług w wyjątkowy sposób
  • pokazanie uczestnikom, ale i własnym pracownikom, firmowej codzienności w zupełnie innym, artystycznym wydaniu
  • skojarzenie swoich produktów z efektem WOW i niezwykłymi efektami, które zapadają w pamięć odbiorcom prezentacji
  • okazja do znakomitej, nienarzucającej się zabawy z subtelnym, nienachalnym komunikatem sprzedażowym

Ta realizacja pokazała klientowi, jak wiele zyskuje dzięki zaangażowaniu iluzjonisty. Zapewniła jego gościom niesamowitą atrakcję, która wprowadziła świetny klimat na resztę eventu. Pokaz na scenie z finałem z udziałem Miss Polonia został nagrodzony głośnymi brawami, a mikroiluzja podczas wieczornego bankietu przeciągnęła się z zaplanowanej godziny do niemal 2,5! Uczestnicy spotkania na 100% zaangażowali się w świetną zabawę z iluzjonistą, a całe 3 dniowe spotkanie okazało się wielkim sukcesem marki Skeyndor.

Zapraszam do kontaktu

Iluzjonista Tomasz Jusza